środa, 2 stycznia 2013

POZNAŃSKA APOKALIPSA?

   
   Brudna i zdewastowana. Z porzuconymi autami, posprejowanymi murami Starego Browaru i górą śmieci na placu Wolności - taką wizję stolicy Wielkopolski kreśli stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania.

   Mijający rok stał pod znakiem zwieńczenia wielkiego "narodowego zrywu" jakim był 5-letni okres przygotowań do mistrzostw Europy w piłce nożnej 2012 - przypominają członkowie stowarzyszenia. - W wielu polskich miastach z tej okazji rozpoczęto, realizowano, a czasem ukończono inwestycje na niespotykaną od lat skalę. (...) Tymczasem polskie miasta potrzebują dalszego zaangażowania w pracy nad polepszaniem jakości życia ich mieszkańców. 

   Stowarzyszenie zamieściło z tej okazji na YouTubie nagranie zatytułowane "Miejska Apokalipsa 20xx?"
Na filmie pokazano, jak może wyglądać Poznań kilka lat po ME w piłce nożnej. Przed Okrąglakiem znajduje się góra porzuconych aut, poza tym widać oklejoną reklamami ulicę Półwiejską, zniszczony tramwaj, posprejowane ściany Starego Browaru, a także górę śmieci na placu Wolności.

   Przejaskrawienie tematu ma nakłonić do refleksji. " Inwestycje dla Poznania" chcą zachęcić mieszkańców do działania na rzecz miasta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz